Najlepsza opaska sportowa nie tylko liczy wykonane kroki i spalone kalorie, ale nawet monitoruje jakość snu, mierzy ciśnienie tętnicze czy przypomina o aktywności fizycznej. Planujecie zakup takiego urządzenia i zastanawiacie się, jak wybrać najlepsze? Zapraszamy do poniższego poradnika, w którym podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru takiej opaski oraz przedstawiamy ranking topowych smartbandów.

opaska sportowa

Jaka opaska sportowa? Sprawdź, o czym warto pamiętać, kupując takie urządzenie

  • Wodoodporność

Wodoszczelna opaska to MUST HAVE, jeśli regularnie pływacie. Dzięki tej funkcji będziecie mogli monitorować swoją aktywność także na pływalni i nie będziecie musieli ściągać opaski pod prysznicem czy w trakcie wykonywania codziennych obowiązków domowych.

  • System operacyjny

Na rynku znajdziesz smartbandy z iOS, Windowsem i Androidem. System operacyjny smartbandu warto dopasować do posiadanego smartfona – wtedy bez problemu połączycie z nim opaskę.

  • Bateria

Niektóre opaski sportowe mogą pracować na jednym ładowaniu nawet rok! Średnia długość pracy to miesiąc. Ważne, aby ten parametr dobrać pod własny styl życia. Jeśli regularnie wyjeżdżacie za miasto, to warto kupić smartband z mocniejszą baterią.

  • GPS

Przyda się szczególnie biegaczom. GPS pozwoli zapisać na opasce pokonaną podczas treningu trasę.

Najlepsza opaska sportowa – ranking

Opaska sportowa Samsung Galaxy Fit 2

SPRAWDŹ CENĘ!

Wodoodporna opaska sportowa, która monitoruje jakość snu, poziom stresu, a po połączeniu ze smartfonem, wyświetla najważniejsze powiadomienia. Dzięki wydajnej baterii już nigdy nie będziesz musiał przerywać swoich treningów w najmniej oczekiwanym momencie. Co więcej, opaska od Samsung automatycznie wykryje wykonywaną przez ciebie aktywność i włączy wszystkie niezbędne funkcje. Warto dodać, że smartband sprzyja utrzymaniu odpowiedniej higieny – posiada funkcję „Powiadomienie o myciu rąk”.

Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 4

SPRAWDŹ CENĘ!

Smartband od Xiaomi to idealny kompan codziennej aktywności. Opaska śledzi tętno (powiadamia również, gdy jest ono zbyt wysokie), liczy spalone kalorie, liczbę wykonanych kroków, a stoper ułatwia trening. Ponadto opaska powiadomi cię o dłuższym bezruchu i zasugeruje drobną aktywność, np. spacer. Smartband od Xiaomi jest także idealny dla osób, które uwielbiają pływać – jest wodoszczelny oraz rozpoznaje różne typy pływania, włączając tym samym odpowiednie funkcje monitorujące tę aktywność. Co jeszcze? Monitoring snu, wydajna bateria (nawet 20 dni pracy na jednym ładowaniu), dotykowy wyświetlacz, odbieranie powiadomień dotyczących połączeń, SMS-ów czy
e-maili oraz sterowanie aplikacją muzyczną z poziomu opaski.

Opaska sportowa Huawei Band 2 Pro

SPRAWDŹ CENĘ!

Wodoszczelna opaska sportowa od Huawei oferuje dokładne zapisy twoich danych treningowych. Mierzy tętno, tempo, dystans, prędkość, a także liczbę spalonych kalorii. Ponadto posiada nadajnik GPS, który ułatwia codzienną aktywność. Dodatkowo opaska została wyposażona w monitoring snu i łączy się ze smartfonami Huawei, pokazując powiadomienia o wiadomościach, mailach czy SMS-ach. Testujący cenią smartband od Huawei za niezwykle wydajną baterię, dokładny wyświetlacz, wygodę użytkowania oraz atrakcyjny design.

 

Opaska sportowa Garmin Vivofit 4

SPRAWDŹ CENĘ!

Smartband od Garmin przede wszystkim charakteryzuje się super wytrzymałą baterią – jak obiecuje producent, na jednym ładowaniu jest w stanie pracować nawet cały rok. Opaska stale monitoruje twoją aktywność. Co więcej, zapisuje ją na przejrzystych kartach, a tak czytelne raporty ułatwiają bicie własnych rekordów i porównywanie treningów. Co jeszcze? Opaska od Garmin każdego dnia wyznacza ci możliwy do zrealizowania cel liczby kroków. Od teraz spacery wejdą wam w nawyk i staną się miłym elementem dnia. Warto wspomnieć, że opaska jest wodoszczelna, ale niestety nie ma dotykowego ekranu ani GPS.

 

Opaska sportowa z GPS – Fitbit Charge 3

SPRAWDŹ CENĘ!

Opaska Fitbit Charge 3 to wodoszczelne urządzenie z wbudowanym lokalizatorem GPS, który świetnie sprawdza się podczas codziennych treningów biegania. GPS zapisuje twoją trasę, a ty nie musisz brać na treningi dużego i często niewygodnego smartfona. Smartband posiada oczywiście krokomierz, pulsometr i licznik kroków. Monitoruje także jakość snu. Fitbit Charge 3 wytrzymuje na jednym ładowaniu 7 dni. Kupujący zwracają uwagę na design tej opaski – do wyboru jest jej wiele różnych stylów, konfiguracji i kolorów.

 

Smartband HONOR Band 5

SPRAWDŹ CENĘ!

Smartband od marki HONOR to klasyczna opaska do monitorowania jakości snu oraz aktywności fizycznej. Ma dotykowy wyświetlacz wykonany z odpornego na zarysowania szkła, a na jednym ładowaniu jest w stanie pracować około dwóch tygodni. Warto jednak zwrócić uwagę na szereg jej dodatkowych funkcji, m.in. pulsoksymetr (pomiar wysycenia krwi tlenem) czy rozpoznawanie stylów pływackich. Ponadto opaska posiada funkcję odszukania telefonu i wykonywania zdjęć poprzez gest uniesienia ręki – to świetna opcja, jeśli planujecie zrobić grupowe selfie. Testujący cenią smartband za ciekawy design, czytelny wyświetlacz, czas pracy na baterii, komfort noszenia oraz to, że posiada menu w języku polskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here