Odkurzacz automatyczny to świetne rozwiązanie dla osób starszych, do domu z dziećmi i zwierzętami oraz wtedy, kiedy nie macie czasu sprzątać lub po prostu nie lubicie tego robić. Szukacie dobrego robota sprzątającego, ale nie wiecie, jaki model wybrać? Zależy wam na urządzeniu dość tanim, które będzie niemal tak dobre, jak znany iRobot? Zapraszamy do poniższego rankingu – znajdziecie w nim polecane roboty sprzątające w atrakcyjnej cenie.

odpowiednik iRobot

Jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego sprzętu?

Czym powinien charakteryzować się dobry odkurzacz automatyczny? Zanim dokonacie zakupu, koniecznie przeczytajcie, jakich funkcji i udogodnień warto szukać w podobnym robocie.

  • Wydajność akumulatora

Tutaj istotne są dwa parametry – czas ładowania urządzenia oraz czas jego pracy. Te parametry najlepiej dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb. Jeśli sprzątacie codziennie, to warto, aby odkurzacz ładował się jak najszybszciej. Długi czas pracy będzie z kolei przydatny w dużych domach czy mieszkaniach.

  • Odpowiednie czujniki

Na przykład czujniki krawędzi, upadku, antykolizyjne czy wykrywania kurzu. Im więcej czujników, tym sprzątanie będzie dokładniejsze i bardziej precyzyjne.

  • Pojemność pojemnika na kurz

Im większy pojemnik, tym lepiej, ale jego pojemność dobierzcie przede wszystkim do metrażu waszego domu lub mieszkania. O wiele większy pojemnik przyda się do domu dwupiętrowego, a ten mniejszy świetnie sprawdzi się, np. do kawalerki.

  • Czyszczenie na mokro

Chcecie, aby wasz odkurzacz jednocześnie odkurzał i mył podłogi? Niektóre z tańszych robotów będą wyposażone w opcję czyszczenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Szukajcie w funkcjach tzw. mopowania.

  • Sprzątanie punktowe

Czyli funkcja, dzięki której odkurzacz wykryje większe zanieczyszczenie, np. wysypane płatki czy rozlane mleko. Wówczas wystarczy uruchomić robota i włączyć odpowiednią funkcję, a urządzenie posprząta wybrane przez was miejsca. Prawda, że wygodne?

  • Połączenie ze smartfonem

Chcesz posprzątać mieszkanie, będąc w pracy? Dzięki funkcji połączenia odkurzacza ze smartfonem to możliwe! Ponadto z pozycji smartfona będziecie mogli zaplanować trasę takiego robota, wybrać tryb czyszczenia czy w dowolnym momencie wycofać go z powrotem do stacji dokującej.

Odkurzacz automatyczny – ranking

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential MJSTG1

SPRAWDŹ CENĘ!

Odkurzacz automatyczny od marki Xiaomi to świetny robot sprzątający, który odkurza i myje jednocześnie. Dodatkowo urządzenie posiada 4 programy czyszczenia, łączy się z Wi-fi, a na jednym ładowaniu jest w stanie pracować bez przerwy około 90 minut. Jakie jeszcze zalety ma ten model? Odkurzacz ma wysoką moc ssania, pokonuje przeszkody do wysokości 1,5 cm, np. progi czy kable, a także automatycznie powraca do bazy, kiedy potrzebuje ładowania. Nie zapominajmy o tym, że możecie sterować nim z poziomu aplikacji.

 

Odkurzacz automatyczny Lenovo E1

SPRAWDŹ CENĘ!

120 minut pracy na jednym ładowaniu, zbiornik na kurz o pojemności 0,5l, czujniki antykolizyjne i uskoku podłoża oraz połączenie z Wi-fi to tylko niektóre z zalet odkurzacza automatycznego od Lenovo. Ponadto możecie sterować robotem zdalnie, a program wirtualnej ściany pozwoli wam wyznaczyć granice pracy odkurzacza – nawet mimo otwartych drzwi wasz odkurzacz nie wjedzie do innego pomieszczenia, jeśli właśnie w ten sposób go zaprogramujecie. Na uwagę zasługuje również wysokość modelu od Lenovo, która nie przekracza 10 cm – robot bez problemu posprząta zatem trudno dostępne miejsca, np. pod kanapą czy komodą.

Polecane odkurzacze automatyczne – iLife A8

SPRAWDŹ CENĘ!

Dobry robot sprzątający z programatorem pracy, 5 trybami czyszczenia i czujnikami kurzu, krawędzi, przeszkód oraz upadku. Warto dodać, że robot iLife A8 jest wyjątkowo niski, a jego szczotki rewelacyjnie wyczyszczą zarówno kafelki, jak i grube dywany. Czy model posiada jakieś wady? Może być nimi brak funkcji mopowania i połączenia z Wi-fi. A co sądzą o nim testujący? Przede wszystkim cenią go za cichą pracę, dużą moc, dokładność oraz gabaryty, dzięki którym doskonale posprząta nawet przestrzenie pod meblami.

 

iRobot zamiennik – DIBEA D960

SPRAWDŹ CENĘ!

Robot, który odkurza i myje podłogi jednocześnie. Model został wyposażony w dwa czujniki (upadku i zaplątywania się w kable), programator pracy i 4 tryby pracy. Warto też zwrócić uwagę na kształt odkurzacza – dzięki niemu robot dokładniej sprząta przy krawędziach. Testujący cenią model od DIBEA za jakość wykonania, cichą pracę, dobre wyposażenie i to, że nie spada z wysokości oraz sprawnie omija przeszkody.

 

Cichy odkurzacz automatyczny – ARIETE 2711 Briciola

SPRAWDŹ CENĘ!

Bezprzewodowy i cichy odkurzacz automatyczny, który na jednym ładowaniu jest w stanie pracować nawet 90 minut. Co jeszcze wyróżnia ten model? Sześć programów sprzątania (m.in. spiralny czy losowy), programator pracy, funkcja TURBO, antykolizyjne czujniki i duży 0,5 litrowy pojemnik na kurz. Testujący cenią robot od ARIETE za efektywną i szybką pracę, czujnik wysokości oraz przystępną cenę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here