Jeśli chcesz uchwycić swoje najlepsze wspomnienia mając ograniczony budżet, to kamera sportowa do 500 złotych będzie najlepszym wyborem. W tej cenie bez problemu znajdziemy kilka naprawdę ciekawych modeli. Która kamera sportowa do 500 zł będzie najlepsza? Sprawdzamy!

najlepsza kamera sportowa

Kamera sportowa do 500 zł – na jakie parametry zwracać uwagę?

Rozdzielczość – ma bezpośredni wpływ na jakość obrazu. W segmencie kamer do 500 złotych znajdziemy modele dysponujące rozdzielczością Full HD. Zdecydowanie większą ilość pikseli ma rozdzielczość 4K, jednak takich urządzeń w podanej kwocie jest niewiele. Żeby cieszyć się doskonałym obrazem konieczne jest dopłacenie do droższej wersji. Jednak na potrzeby przeciętnego użytkownika, Full HD to w zupełności wystarczająca rozdzielczość.

Prędkość  nagrywania – ma bezpośredni wpływ na płynność nagrywanego obrazu. Większość kamer sportowych do 500 złotych oferuje nagrywanie obrazu w 30 kl./s. Jeśli nie zdarza nam się rejestrować obrazu podczas jazdy na rowerze, biegania, czy innej dynamicznej aktywności, to taka prędkość będzie odpowiednia. Zdecydowanie lepiej spisuje się tutaj prędkość 60 kl./s, która jest w stanie zapewnić odpowiednią płynność filmu. Różnice są szczególnie widoczne, gdy odpalimy materiał multimedialny na telewizorze.

Stabilizacja obrazu – w kamerach do 500 złotych raczej nie powinniśmy liczyć na zaawansowaną stabilizację obrazu. Owszem, wiele modeli ma stabilizację optyczną, ale nie działa ona tak dobrze, jak w droższych odpowiednikach. Na szczęście problem ten można rozwiązać w łatwy sposób kupując nawet najprostszy gimbal. Wówczas na nagranym filmie nie będzie widać praktycznie żadnych poruszeń.

Obudowa – jeśli planujesz zabierać swoją kamerę sportową na basen, to zakup modelu z obudową wodoodporną jest wręcz koniecznością. W założonym budżecie występują kamery wodoodporne, jednak warto przed zakupem to dokładnie sprawdzić. Jeśli dana kamera nie ma obudowy odpornej na wodę, to nic straconego! W zdecydowanej większości przypadków można kupić specjalne akcesorium, które zabezpieczy ją przed przedostaniem się cieczy.

Dla kogo kamera sportowa do 500 złotych będzie najlepszym wyborem?

Kamera sportowa do 500 złotych to znakomity wybór dla osób, które mają ograniczony budżet i jednocześnie chcą nagrywać wakacyjne wycieczki, weekendowe wypady z rodziną, czy ulubione aktywności.

 

Polecane kamery sportowe do 500 zł

Lamax X9.1

SPRAWDŹ CENĘ!

To zdecydowanie jedna z lepszych kamer sportowych do 500 złotych. Do zakupu przekonuje przede wszystkim rozdzielczość 4K. Prędkość nagrywania wynosi 30 kl./s, jednak obniżając jakość do Full HD będziemy mogli nagrywać w 60 kl./s. Plusem jest również możliwość zastosowania trybu zwolnionego tempa w rozdzielczości HD i 120 kl./s. Lamax dołączył do zestawu wodoodporną obudowę, dlatego będzie można bez problemu wybrać się z kamerą na basen. Zaskoczeniem jest również obecność modułu Wi-Fi, który pozwala na połączenie ze smartfonem i sterowanie z poziomu dedykowanej aplikacji.

 

SJ Cam SJ 4000

SPRAWDŹ CENĘ!

Tania kamera sportowa ze stabilizacją obrazu sprawdzi się doskonale w codziennym użytkowaniu.  Urządzenie może nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD i 30 kl./s. Matryca o rozdzielczości 12 Mpix ma szerokokątny obiektyw, który jest w stanie objąć zdecydowanie szerszą część kadru. Obudowa została zabezpieczona przed dostaniem się wody, co pozwala na zanurzenie do 30 metrów. Bogaty zestaw oprócz samego urządzenia zawiera uchwyty rowerowe, adapter do statywu i kilka innych akcesoriów, pozwalających na przymocowanie kamery na kasku, czy masce samochodu.

 

Xblitz Move 4K Plus

SPRAWDŹ CENĘ!

Kolejna funkcjonalna kamera sportowa sprawdzi się w wielu sytuacjach. Producent zastosował w tym modelu aparat szerokokątny z matrycą, nagrywającą w 4K i 30 kl./s. Oczywiście istnieje możliwość przełączenia jakości na Full HD i 60 kl./s. Cyfrowa stabilizacja obrazu dba o to, aby nagrany materiał nie był w żaden sposób poruszony. Niewielki ekran dotykowy sprawdza się idealnie do szybkiej zmiany ustawień, a także podglądania nagranych filmów. W zestawie znajdziemy niezbędne akcesoria i obudowę wodoodporną. To bardzo bogaty zestaw w rozsądnej cenie.

 

Manta MM9359FS

SPRAWDŹ CENĘ!

Kamera sportowa Manta to absolutna nowość na rynku. Urządzenie ma aż dwa wyświetlacze z czego jeden jest odchylany! To powoduje, że można wykonywać bardzo kreatywne ujęcia z różnych perspektyw. Specyfikacja kamery sportowej jest bardzo dobra. Sensor Sony IMX 078 jest w stanie nagrywać z maksymalną rozdzielczością 4K i prędkością 24 klatek na sekundę. Stabilizacja obrazu sprawdzi się podczas kręcenia filmów. Na pokładzie sportowej kamery znajdziemy również moduł Wi-Fi. Producent do zestawu dołączył bogaty zestaw akcesoriów. Znajdziemy w nim rozmaite uchwyty, a także obudowę wodoodporną! To świetna kamera sportowa do 500 złotych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here